Jsme velcí milovníci Irských vlkodavů, proto máme naši nádhernou Akirku. Po absolvování klubovek (svod , bonitace), kde byla velice dobře ohodnocena jsme si řekli, že chceme od naší Akirky fenečku, která bude krásná a hodná po ní. Proto jsme si založili chovatelskou stanici a připravujeme se na první odchov.

Akirka je velice hodná, vnímavá, klidná. Má ráda i naši kočku Sirénu, kterou občas prožene, aby večer spolu mohly v klidu spát. Nyní se ujala i našeho nového kocourka Klaksona, pro kterého je jak se zdá i maminkou. Je zcela venkovní typ. Je za to ráda, protože na velkém dvoře má přehled o všem kde se co děje. Velice ráda chodí na procházky a jezdí na výlety poznávat něco nového, protože jen tak může prezentovat nádheru a klidnost IV.

 

Něco o IRSKÝCH VLKODAVECH   / IV /

Irský vlkodav je skutečný "něžný obr" psího světa, oděný v charakteristické hrubé srsti a v kohoutku ne menší než 79cm.

Plemeno je oddané rodině, což je spojeno s jeho příslovečnou kuráží. Činorodá rodinka by si nemohla přát vhodnějšího a příjemnějšího psího společníka. Ve výstavním kruhu  IV předvádí impozantní zjev stejně jako působivou velikost a souměrnost. Okouzlí každého milovníka psů, se kterým se setká.                                     

Je to plemeno, jehož životní touha je být právě po vašem boku, ať už doma nebo venku. Je to dobromyslný diplomat než válečník, rychle vám ukáže, proč se mu říká "něžný obr". Tento irský kouzelník vám dá své srdce, nepožaduje nic víc, než abyste mu dali své ( ikdyž alespoň jednou za den pěkná procházka by byla skvělá, aby vám mohl předvést svou rychlost, životní sílu a skvělý zrak ).